Denna site använder cookies. Genom att använda denna site accepterar du detta. Läs mer om cookies och varför vi använder detta här. Tillåt cookies →

Meny

Kalender

 

Män Namn Resultat Ort Datum
100m Ali Abdulkadir -95 11.18 Ystad 11-08-26
200m Johan Taléus -94 22.69 Eskilstuna 18-06-09
400m Berhe Kidane -99 48.71 Göteborg/U 18-06-30
800m Berhe Kidane -99 1:49.94 Eskilstuna 18-08-26
1000m        
1500m Yared Kidane -99 3:49.92 Council Bluffs, IA, USA 22-05-08
3000m Abraham Adahnom -77 8:19.23 Sollentuna 16-06-28
5000m Emil Millan De La Oliva -01 13.29.59 Göteborg  20-08-28
Halvmaraton Abraham Adahnom -77 1:02.34 Sevilla, ESP 20-02-23
Maraton Abraham Adahnom -77 2:14.44 Hamburg, GER 19-04-28
10000m Emil Millán De La Oliva -01 28.23.21 Leiden, NED 20-09-19
2000m Hinder Emil Millán De La Oliva -01 6.02.61 Sollentuna 22-08-28
3000m hinder/91.4cm        
110m häck/106,7 Amir Shaker -89 14.12 Sundsvall 11-07-31
400m häck/91,4 Amir Shaker -89 55.91 Esbjerg, DK 07-09-01
Höjd Johan Taléus -94 1.97 Eskilstuna 15-05-24
Stav Viktor Ohlsson -89 3.60 Sollentuna 13-06-18
Längd Johan Taléus -94 7.65 Stockholm/S 13-09-07
Tresteg Noa Fridell -99 13.00 Eskilstuna 17-05-25
Kula / 7,26kg Vittorio Gabrielli -77 15.36 Eskilstuna 09-08-28
Diskus / 2,0kg Vittorio Gabrielli -77 42.63 Eskilstuna 09-09-20
Slägga 7,26kg Tony Settle -75 55.56 Huddinge 10-05-06
Spjut / 800g Jiannis Smalios-87 76.39 Karlstad 19-09-01
4x100m Sami Gassan-95 Johan Taléus-94 Abdulaziz Warsame-95 Ali Abdulkadir -95
    44.95 Täby 11-05-15
Tiokamp        
         
Landsvägslopp        
5 km Abraham Adahnom -77 14.19 Venloop, NED 16-03-20
10 km Abraham Adahnom -77 29.28 Hässelby 15-10-11
15 km Abraham Adahnom -77   44.44 Köpenhamn, DK  15-09-13
20 km Abraham Adahnom -77 1.00.28 Köpenhamn, DK 15-09-13
         
M22 Namn Resultat Ort Datum
100m Hector Falk -93 11.31   15-08-19
200m        
400m        
800m Alexej Pirgholizadeh -94 1.56.99 Västerås 16-07-30
1000m        
1500m Alexej Pirgholizadeh -94 3.59.79 Göteborg 16-07-02
3000m Merih Hagos -98 8.30.97 Stockholm  19-06-07
5000m Merih Hagos -98 14.33.41 Sollentuna  19-06-18
10000m Merih Hagos -98 30.18.89 Enskede  19-06-25
2000m hinder Emil Millán De La Oliva -01 6.02.61 Sollentuna 22-08-28
3000m hinder/91.4cm        
110m häck/106,7 Amir Shaker -89 14.12 Sundsvall 11-07-31
400m häck/91,4 Mohammed Ali -97  62.26 Eskilstuna  17-05-25
Höjd  Johan Taléus -94  1.97  Eskilstuna   15-05-24
Stav        
Längd Johan Taléus -94  7.58  Göteborg    15-07-04
Tresteg Viktor Ohlsson -89 11.80 Täby 11-05-02
Kula / 7,26kg Ali Alsaadi -95 14.38 Gävle/J-USM  17-08-12
Diskus / 2,0kg        
Slägga 7,26kg        
Spjut / 800g        
4x100m        
4x400m        
3x800m        
Tiokamp        
         
Landsvägslopp        
10 km Emil Millán De La Oliva -01 29.50 Helsingfors, Finland 22-09-03
         
P19 Namn Resultat Ort Datum
100m Amir Shaker -89 11.27 Västerås 07-07-29
200m        
400m Berhe Kidane -99 48.71 Göteborg/U 18-06-30
800m Berhe Kidane -99 1.49.94 Eskilstuna 18-08-26
1000m        
1500m Berhe Kidane -99 3.52.88 Stockholm 18-08-04
3000m Emil Millan De La Oliva -01 8.22.87 Stockholm 19-06-07
5000m Emil Millan De La Oliva -01 13.29.59 Göteborg 20-08-28
10000m Emil Millan De La Oliva -01 28.23.21 Leiden, NED  20-09-19
Kvartsmaraton Emil Milan De La Oliva -01 32.22 Katrineholm 19-08-06
Halvmaraton Merih Hagos -98 1.09.50 Stockholm 17-05-13
Maraton Lukas Segersten -00 2.45.31 Eindhoven, NED 18-10-17
2000m hinder/91.4cm Merih Hagos -98 6.04.67 Gävle/J-USM 17-08-11
110m häck/100cm Amir Shaker -89 14.25 Mannheim, GER 08-06-22
300m häck/91,4 Amir Shaker -89 37.43 Uddevalla 07-08-26
Höjd Johan Taléus -94 1.86 Växjö 12-09-23
Stav        
Längd Johan Taléus -94 7.65 Stockholm/S 13-09-07
Tresteg Noa Fridell -99 13.05 Gävle/J-USM   17-08-13
Kula / 6,00kg Johan Taléus -94 10.43 Eskilstuna 12-09-05
Diskus / 1,75kg        
Slägga 6,0kg        
Spjut / 800g  Edvin Larsson -98   47.14   Eskilstuna   17-05-25 
4x100m        
4x400m        
3x800m Berhe Kidane -99 Merih Hagos -98 Haben Kidane -98 16-05-29
    6:11.99 Stockholm  
Tiokamp        
         
Landsvägslopp        
5 km Haben Kidane -98 15.35 Örebro 16-05-17
10 km

Emil Millan De La Oliva -01

29.56 Norrköping  19-08-21
         
P17 Namn Resultat Ort Datum
100m Sebastian Stevens -98 11.47 Eskilstuna 15-05-24
200m        
400m Leo Jönsson -98 51.38 Kalmar 15-08-21
800m

Emil Millan De La Oliva -01 

1.59.23 Huddinge  18-08-05
1000m        
1500m

Emil Millan De La Oliva -01

4.00.67 Norrköping 18-07-18
3000m Emil Millan De La Oliva -01 8.29.47 Sollentuna 18-06-01
5000m  Emil Millan De La Oliva -01 14.52.01 Eskilstuna  18-08-26
2000m hinder /91,4 Emil Millan De La Oliva -01  6.08.50 Huddinge   18-08-05
110m häck/91,4 Amir Shaker -89 15.03 Gävle 06-07-23
300m häck/84,0 Amir Shaker -89 40.12 Gävle 06-07-23
Höjd Johan Taléus -94 1.80 Täby 11-05-15
Stav        
Längd Johan Taléus -94 7.51 Göteborg 11-07-06
Tresteg Leo Jönsson -98 12.29 Järvsö 15-09-19
Kula / 5,00kg Edvin Larsson -98 15.72 Järvsö 15-09-19
Diskus / 1,50kg Edvin Larsson -98   39.96  Järvsö  15-09-19
Slägga 5,0kg Edvin Larsson -98 62.96 Sollentuna 15-06-07
Spjut / 700g Edvin Larsson -98  44.89  Järvsö  15-09-20
4x100m Sami Gassan-95 Johan Taléus-94 Abdulaziz Warsame-95 Ali Abdulkadir-95
    44.95 Täby 11-05-15
4x400m        
3x800m        
Tiokamp        
         
Landsvägslopp        
10km Emil Millan De La Oliva -01 31.20 Norrköping 18-08-15
         
P16 Namn Resultat Ort Datum
100m Ali Abdulkadir -95 11.18 Ystad 11-08-26
200m Ali Abdulkadir -95 22.78 Göteborg 11-07-10
400m Abdi Aziz Warzame -95 51.53 Göteborg 11-07-09
800m Jonathan Edemalm -99 2.05.84 Stockholm 15-08-02
1000m        
1500m Jonathan Edemalm -99 4.16.65 Kalmar 15-08-22
3000m Jonathan Edemalm -99 9.21.80 Södertälje 15-07-29
5000m         
2000m hinder /91,4        
110m häck/91,4 Ali Mohsin -96 15.34 Stockholm 12-08-19
300m häck/84,0        
Höjd        
Stav        
Längd Noa Fridell -99 6.03 Karlskrona  15-08-21
Tresteg        
Kula / 5,00kg Edvin Larsson -98 15.52 Västerås 14-08-03
Diskus / 1,50kg Edvin Larsson -98 43.51 Söderhamn 14-08-09
Slägga 5,0kg Edvin Larsson -98 57.18 Uppsala 14-07-06
Spjut / 700g Edvin Larsson -98 42.30 Järvsö 14-09-21
4x100m        
         
P15 Namn Resultat Ort Datum
80m Mose Hussein -00 9.89 Gävle 15-07-25
100m Ali Abdulkadir -95 11.44 Gävle 10-07-17
300m Abdi Aziz Warsame -95 36.21 Kil 10-08-15
800m Mose Hussein -00 2.09.78 Stockholm 15-08-02
2000m Evert Jonsson -03 6:11.95 Stockholm 18-07-17
1500m hinder /76,2  Evert Jonsson-03  4.51.85 Stockholm  18-07-16
100m häck/84,0 Sami Gassan -95 15.54 Uppsala 10-07-11
300m häck/76,2 Sami Gassan -95 42.08 Kil 10-08-13
Höjd Edvin Larsson -98 1.60 Eskilstuna 13-09-09
Stav Hayam Bassim -99 2.32 Järvsö 14-09-20
Längd Noa Fridell -99 5.88 Järvsö 14-09-20
Tresteg Noa Fridell -99 12.05 Järvsö 15-09-19
Kula / 4,00kg Edvin Larsson -98 15.42 Sollentuna 13-06-08
Diskus / 1,0kg Edvin Larsson -98 46.41 Eskilstuna 13-08-04
Slägga 4,0kg Edvin Larsson -98 53.66 Eskilstuna 13-08-04
Spjut / 600g Edvin Larsson -98 44.59 Sätra/Stockholm  13-05-04
4x100m        
3x800m        
Åttakamp        
         
 P14   Namn  Resultat  Ort  Datum
 80m        
200m        
600m        
1500m        
2000m Evert Jonsson -03 6:42.80 Gävle 17-07-15
1500m hinder/ 76,2 Evert Jonsson -03 5:08.61 Gävle 17-09-09
Diskus 1.0kg Evert Jonsson -03 21.91 Gävle 17-09-09
         
P13 Namn Resultat Ort Datum
80m Noa Fridell -99 11.32 Göteborg 12-07-07
200m        
600m Victor Hermansson -99 1:45.38 Eskilstuna 12-08-25
60m häck /76,2        
Höjd Samuel Karlsson -00 150 Glanshammar 13-09-14
Stav Hayman Bassim -99 227 Järvsö 13-09-22
Längd /Zon Samuel Karlsson -00 4.91 Eskilstuna 13-05-28
Tresteg / Zon Samuel Karlsson -00 10.01 Eskilstuna 13-08-22
Kula /3,0kg Edvin Larsson -98 12.00  Järvsö 11-09-24
Diskus /600g Edvin Larsson -98 32.43 Eskilstuna 11-09-07
Slägga /3,0kg Edvin Larsson -98 30.91 Järvsö 11-09-25
Spjut / 400g  Edvin Larsson -98 35.32 Västerås 11-08-07
4x80m        
3x600m        
Femkamp        
         

Kvinnor

Namn Resultat Ort Datum
100m Nikita Burton -94 12.68 Gävle  11-07-23
200m Nikita Burton -94 25.47 Gävle 10-07-17
400m Nikita Burton -94 57.80 Gävle 10-07-17
800m Alice Magnell Millán -05 2.07.58 Tammerfors  20-09-06
1500m Alice Magnell Millán -05 4.20.11 Uppsala 20-08-15
3000m Malin Dahlbäck -99 10:08.30 Göteborg 21-06-27
5000m Alice Magnell Millán -05 16.22.00

Stockholm/S 

20-08-25
10000m Cecilia Allard -80 42:24.30 Södertälje 13-08-14
Kvartsmarathon Tsegay Fsiha -96 39.55 Katrineholm 17-08-09
Halvmarathon Josefine Jonsson -02 1:21.18 Örebro 21-10-09
Maraton Cecilia Forsberg 3:36.38 Stockholm 16-06-04
3000m hinder/76,2cm        
100m häck /84,0 Filippa Rydensjö -04 15.34 Västerås 22-07-30
400m häck/76,2        
Höjd Amalia Modh -00 154 Gävle 15-07-26
Stav Ellen Haavisto -00  323 Gävle  16-05-22
Längd Caroline Taxén -94 5.70 Gävle 12-07-21
Tresteg        
Kula / 4,0kg Louise Svensson -99 10.70 Eskilstuna 17-05-25
Diskus / 1,0kg Linnéa Holmstedt 29.39 Västerås 13-08-09
Slägga 4,0kg Amalia Modh -00 18.03 Eskilstuna 15-05-24
Spjut / 600g Eunice Karlsson -98 45.47 Göteborg 22-07-30
4x100m Emelie Strandberg -94 Emma Lindqvist -92 Isabella Mrak -91 Nikita Burton -94
    51.35 Eskilstuna 10-05-20
4x400m        
3x800m        
Svensk Stafett 1000m Emelie Strandberg -94 Emma Lindqvist -92 Isabella Mrak -91 Nikita Burton -94
    2:26.87 Eskilstuna 10-05-20
Sjukamp        
         
Landsvägslopp        
5 km  Celine Allard -01  19.45  Västerås  14-05-21
10 km  Tsegay Fsiha -96  37.49  Stockholm  17-09-16
         
K22 Namn Resultat Ort Datum
100m        
200m        
400m        
800m Malin Dahlbäck -99  2:16.88  Varberg  19-07-15
1500m Malin Dahlbäck -99  4:40.94 Sollentuna  21-06-13
3000m Malin Dahlbäck -99 10:08.30 Göteborg 21-06-27
5000m Tsegay Fsiha -96  17:50.22  Gävle/J-USM  17-08-13
10000m        
Kvartsmaraton Tsegay Fsiha -96 39,55 Katrineholm 17-08-09
Halv Maraton Tsegay Fsiha -96 1:24.12 Stockholm 17-09-09
Maraton Cecilia Allard -80 3:36.38 Stockholm 16-06-04
2000m hinder/76,2cm        
100m häck /84,0        
400m häck/76,2        
Höjd        
Stav        
Längd Isabelle Mrak -91 5.01 Västerås 11-08-07
Tresteg        
Kula / 4,0kg        
Diskus / 1,0kg        
Slägga 4,0kg        
Spjut / 600g Eunice Nilsson -98  38.39 Bålsta  19-05-25
4x100m        
4x400m        
3x800m        
Sjukamp        
         
Landsvägslopp        
10 km  Tsegay Fsiha -96  37.21  Stockholm  17-10-08
         
F19 Namn Resultat Ort Datum
100m        
200m        
400m        
800m        
1500m        
3000m  Josefine Johnsson -02 10:40.36 Linköping 21-08-22
10000m  Josefine Johnsson -02 37:22.69 Västerås 21-06-04
2000m hinder/76,2cm  Malin Dahlbäck -99 7:20.30 Huddinge 18-06-05
100m häck /84,0  Filippa Rydensjö -04 15.34 Västerås 22-07-30
300m häck/76,2        
Höjd        
Stav        
Längd Caroline Taxén -94 5.70 Gävle 12-07-21
Tresteg        
Kula / 4,0kg  Louise Svensson -99  10.70 Eskilstuna  17-05-25
Diskus / 1,0kg        
Slägga 4,0kg        
Spjut / 600g  Louise Svensson -99  32.98 Norrköping  18-09-23
4x100m        
4x400m        
3x800m        
Sjukamp        
         
Landsvägslopp        
10 km Josefine Johnsson -02 36.57 Norrköping 21-08-25
Halvmaraton Josefine Johnsson -02 1:21.18 Örebro 21-10-09
         
F17 Namn Resultat Ort Datum
100m Nikita Burton -94 12.68 Gävle 11-07-23
200m Nikita Burton -94 25.44 Västerås 11-07-10
400m Nikita Burton -94 58.17 Eskilstuna 11-08-18
800m Elin Ekengren -02 2:19.37 Göteborg/S 19-08-11
1500m Elin Ekengren -02 4:52.56 Uppsala 19-08-17
2000m Alice Östvik -98 7:55.56 Örebro 14-07-29
3000m        
         
1500m hinder/76,2cm        
100m häck /76,2        
300m häck/76,2        
Höjd        
Stav        
Längd  Sofia Bertilsson -02      
Tresteg        
Kula / 3,0kg        
Diskus / 1,0kg Linnéa Holmstedt -96 29.39 Eskilstuna 13-08-09
Slägga 4,0kg        
Spjut / 600g        
4x100m        
4x400m        
3x800m        
Sjukamp        
         
F16 Namn Resultat Ort Datum
100m Louise Svensson -99 12.74 Göteborg 15-07-04
200m Nikita Burton -94 25.47 Gävle 10-07-17
400m Nikita Burton -94 57.80 Gävle 10-07-18
800m Alice Magnell Millán -05 2.09.34 Göteborg 21-07-11
1500m Alice Magnell Millán -05 4.25.92 Göteborg 21-06-27
2000m Alice Östvik -98 7.55.56 Örebro 14-07-29
3000m  Josefin Jonsson -02  11.18.77 Stockholm 18-08-03
1500m hinder/76,2cm Cecilia Ankarfjord Lundin -03  6.02.11 Stockholm 19-06-14
100m häck /76,2        
300m häck/76,2        
Höjd Louise Svensson -99 152 Leksand 15-07-25
Stav Ellen Haavisto -00   323 Gävle  16-05-22
Längd Sofia Bertilsson -02 5.02 Eskilstuna  18-06-09
Tresteg Tilda Lundström -99 8.95 Järvsö 15-09-20
Kula / 3,0kg Louise Svensson -99 13.37 Sollentuna 15-06-07
Diskus / 1,0kg        
Slägga 4,0kg        
Spjut / 600g Louise Svensson -99 42.99 Göteborg 15-07-03
4x100m        
4x400m        
3x800m        
Sjukamp        
         
F15 Namn Resultat Ort Datum
80m Louise Svensson -99 10.52 Stockholm 14-06-07
100m Nikita Burton -94 12.71 Göteborg  
300m Nikita Burton -94 40.73 Växjö 09-08-16
800m Alice Magnell Millán -05 2.07.58 Tammerfors  20-09-06
1500m  Alice Magnell Millán -05 4.20.11 Uppsala 20-08-15
2000m Alice Magnell Millán -05 6.12.15 Norrköping  20-08-08
1500m hinder /76,2 Alice Magnell Millán -05  4.50.72  Norrköping   20-08-30
80m häck/76,2 Filippa Rydensjö -04       
300m häck/76,2 Filippa Rydensjö -04       
Höjd Amalia Modh -00 154 Gävle 15-07-26
Stav        
Längd Sofia Bertilsson -02 5.04 Falun/USM 17-08-11
Tresteg        
Kula / 3,00kg Louise Svensson -99 12.42 Göteborg/VU 14-06-27
Diskus / 600g        
Slägga 3,0kg        
Spjut / 500g Louise Svensson -99 39.79 Eskilstuna 14-06-14
4x100m        
3x800m

Johanna Mickels -02 Elin Ekengren -02 Emilia Rydensjö -02

 7.18.30 Malmö -SM  17-05-28
Sexkamp        
         
 F14 Namn Resultat Ort Datum
80m Emma Helander -03 11.17 Eskilstuna 17-06-17
100m Louise Svensson -99 13.39 Norrköping 13-08-17
300m Filippa Rydensjö -04 44.66 Västerås 18-07-29
800m Meja Larsson -04 2:27.82 Stockholm 18-09-29
2000m        
1500m  Wilma Larsson -01 5:22.95 Stockholm 16-06-17
1500m hinder /76,2  Filippa Rydensjö -04 5:49.80 Mora 18-09-01
80m häck /76,2 Filippa Rydensjö -04 13.03 Stockholm 18-09-16
300m häck /76,2 Filippa Rydensjö-04 48.43 Stockholm 19-06-14
Höjd Amalia Modh -00 1,48 Flen 14-05-18
Stav Felicia Karlsson -03 2,13 Gävle  17-09-10
Längd Louise Svensson -99 5.10 Göteborg/U 13-06-28
Tresteg        
Kula /3.0kg Louise Svensson -99 11.44 Glanshammar 13-09-14
Diskus /750g Hanna Bertilsson -04 29.90 Stockholm 18-09-15
Slägga /3.0kg Felicia Karlsson -03 22.37 Gävle 17-09-10
Spjut /400g Louise Svensson -99 38.54 Stockholm 13-08-24
4x100m        
3x800m        
Sexkamp        
         
F13 Namn Resultat Ort Datum
60m Mattey Colley -04 8.45 Eskilstuna 17-06-17
80m Amalia Modh -00 12.04 Sollentuna 13-06-08
200m Mattey Colley -04 28.08 Eskilstuna 17-06-17
400m Filippa Rydensjö -04 1:04.52 Eskilstuna 17-08-01
600m Filippa Rydensjo -04 1:45.43 Kvarnsveden 17-06-03
800m Celine Allard -01 2:39.40 Eskilstuna 14-09-03
2000m Wilma Larsson -01 7:19.94 Stockholm 14-08-24
60m häck /76,2 Stina Östholm -09 10:20 Huddinge 22-06-19
Höjd Filippa Rydensjö -04 150 Nyköping 17-08-19
Stav Filippa Rydensjö -04 220 Katrineholm 17-08-20
Längd / zon Felicia Karlsson -03 5.00 Eskilstuna 16-06-12
Tresteg / Zon Filippa Rydensjö -04 10.19 Gävle 17-09-09
Kula / 2,0kg Vendela Dekreon -09 11.45 Eskilstuna 22-07-21
Diskus / 600g Vendela Dekreon -09 33.72 Eskilstuna 22-09-11
Slägga / 2,0kg Felicia Karlsson -03 28.75 Järvsö 16-09-18
Spjut /400g Vendela Dekreon -09 34.05 Finspång 22-09-03
4x80m        
3x600m        
Femkamp        
         

Sponsorer och samarbetspartners

Eskilstuna Friidrott
Copyright © Eskilstuna Friidrott 2022 | Powered by purePUBLISH | Hosted by WebOne AB Copyright © Eskilstuna Friidrott 2022
Powered by purePUBLISH | Hosted by WebOne AB

Sök