Hoppa till sidans innehåll

Utomhus


M22- P19 - P17 - P16 - P15 -  P13 - P12 - P11 - P10 - P9 - P8 - P7

K22 - F19 - F17 - F16 - F15 - F13 - F12 - F11 - F10 - F9 - F8 - F7

Män Namn Resultat Ort Datum
100m Ali Abdulkadir -95 11.18 Ystad 11-08-26
200m Johan Taléus -94 22.69 Eskilstuna 18-06-09
400m Berhe Kidane -99 48.71 Göteborg/VU 18-06-30
800m Berhe Kidane -99 1:50.95 Sollentuna/Stock 18-06-02
1000m        
1500m Berhe Kidane -99 3:52.88 Stockholm 18-08-04
         
         
         
3000m Abraham Adahnom -77 8:19.23 Sollentuna Stock 16-06-28
5000m Nasir Dawoud -91 13.56.83 Sollentuna Stock 16-06-28
Halvmaraton Abraham Adahnom -77 1:03.50 Köpenhamn 15-09-13
Maraton Martin Stjernlöf -87 2:37.30 Valencia Spanien 14-11-16
10000m Abraham Adahnom -77 29:31.55 Stockholm 16-08-26
5 km landsväg Abraham Adahnom -77 14.19 Venloop Holland 16-03-20
10 km landsväg Abraham Adahnom -77 29.28 Hässelby 15-10-11
15 km landsväg Abraham Adahnom -77 44.44 Köpenhamn 15-09-13
20 km landsväg Abraham Adahnom -77 1.00.28 Köpenhamn 15-09-13
2000m Hinder Merih Hagos -98 6.15.37 Eskilstuna 17-05-25
3000m hinder/91.4cm        
110m häck/106,7 Amir Shaker -89 14.12 Sundsvall 11-07-31
400m häck/91,4 Amir Shaker -89 55.91 Esbjerg, DK 07-09-01
Höjd Johan Taléus -94 1.97 Eskilstuna 15-05-24
Stav Viktor Ohlsson -89 3.60 Sollentuna Stock 13-06-18
Längd Johan Taléus -94 7.65 Stockholm/S 13-09-07
Tresteg Noa Fridell -99 13.00 Eskilstuna 17-05-25
Kula / 7,26kg Vittorio Gabrielli -77 15.36 Eskilstuna 09-08-28
Diskus / 2,0kg Vittorio Gabrielli -77 42.63 Eskilstuna 09-09-20
Slägga 7,26kg Tony Settle -75 55.56 Huddinge 10-05-06
Spjut / 800g Kaj Jokinen -81 58.71 Eskilstuna 09-08-22
4x100m Sami Gassan-95 Johan Taléus-94 Abdulaziz Warsame-95 Ali Abdulkadir -95
    44.95 Täby 11-05-15
3x800m        
Tiokamp        
         
M22 Namn Resultat Ort Datum
100m Hector Falk -93 11.31   15-08-19
200m        
400m        
800m Alexej Pirgholizadeh -94 1.56.99 Västerås 16-07-30
1000m        
1500m Alexej Pirgholizadeh -94 3.59.79 Göteborg 16-07-02
3000m        
5000m        
10000m        
3000m hinder/91.4cm        
110m häck/106,7 Amir Shaker -89 14.12 Sundsvall 11-07-31
400m häck/91,4 Mohammed Ali -97  62.26 Eskilstuna  17-05-25
Höjd        
Stav        
Längd        
Tresteg Viktor Ohlsson -89 11.80 Täby 11-05-02
Kula / 7,26kg Ali Alsaadi -95 14.38 Gävle/J-USM  17-08-12
Diskus / 2,0kg        
Slägga 7,26kg        
Spjut / 800g        
4x100m        
4x400m        
3x800m        
Tiokamp        
         
P19 Namn Resultat Ort Datum
100m Amir Shaker -89 11.27 Västerås 07-07-29
200m        
400m Berhe Kidane -99 48.71 Göteborg/VU 18-06-30
800m Berhe Kidane -99 1.50.95 Spllentuna/Stock 18-06-02
1000m        
1500m Berhe Kidane -99 3.52.88 Stockholm 18-08-04
3000m Merih Hagos -98 8.42.22 Karlstad 17-07-25
5000m Merih Hagos -98 14.59.66 Göteborg/VU 17-06-30
10000m Merih Hagos -98 31.16.67 Södertälje 17-07-26
Kvartsmaraton Haben Kidane -98 33.45 Eskilstuna 16-06-18
Halvmaraton Merih Hagos -98 1.09.50 Stockholm 17-05-13
Maraton Lukas Segersten -00 2.46.45 Västerås 18-04-21
2000m hinder/91.4cm Merih Hagos -98 6.04.67 Gävle/J-USM 17-08-11
110m häck/100cm Amir Shaker -89 14.25 Mannheim, GER 08-06-22
300m häck/91,4 Amir Shaker -89 37.43 Uddevalla 07-08-26
5 km landsväg Haben Kidane -98 15.35 Örebro 16-05-17
10 km, landsväg Haben Kidane -98 31.55 Eskilstuna 16-06-18
Höjd Johan Taléus -94 1.86 Växjö 12-09-23
Stav        
Längd Johan Taléus -94 7.65 Stockholm/S 13-09-07
Tresteg Noa Fridell -99 13.05 Gävle/J-USM   17-08-13
Kula / 6,00kg Johan Taléus -94 10.43 Eskilstuna 12-09-05
Diskus / 1,75kg        
Slägga 6,0kg        
Spjut / 800g        
4x100m        
4x400m        
3x800m Berhe Kidane -99 Merih Hagos -98 Haben Kidane -98 16-05-29
    6:11.99 Stockholm  
Tiokamp        
         
P17 Namn Resultat Ort Datum
100m Sebastian Stevens -98 11.47 Eskilstuna 15-05-24
200m        
400m Leo Jönsson -98 51.38 Kalmar 15-08-21
800m Berhe Kidane -99 1.59.91 Stockholm 16-06-19
1000m        
1500m Emil Millan -01 4:00.67 Norrköping 18-07-18
3000m Emil Millan -01 8:29.47 Sollentuna/Stock 18-06-01
5000m  Ali Pirgholizadeh-94  16:55.10 Göteborg 11-07-08
2000m hinder /91,4        
110m häck/91,4 Amir Shaker -89 15.03 Gävle 06-07-23
300m häck/84,0 Amir Shaker -89 40.12 Gävle 06-07-23
10km Landsväg Emil Magnell-Millan -01 32.56 Stockholm 17-10-08
Höjd Johan Taléus -94 1.80 Täby 11-05-15
Stav        
Längd Johan Taléus -94 7.51 Göteborg 11-07-06
Tresteg Leo Jönsson -98 12.29 Järvsö 15-09-19
Kula / 5,00kg Edvin Larsson -98 15.06 Nyköping 15-08-16
Diskus / 1,50kg        
Slägga 5,0kg Edvin Larsson -98 62.96 Sollentuna 15-06-07
Spjut / 700g        
4x100m Sami Gassan-95 Johan Taléus-94 Abdulaziz Warsame-95 Ali Abdulkadir-95
    44.95 Täby 11-05-15
4x400m        
3x800m        
Tiokamp        
         
P16 Namn Resultat Ort Datum
100m Ali Abdulkadir -95 11.18 Ystad 11-08-26
200m Ali Abdulkadir -95 22.78 Göteborg 11-07-10
400m Abdi Aziz Warzame -95 51.53 Göteborg 11-07-09
800m Jonathan Edemalm -99 2.05.84 Stockholm 15-08-02
1000m        
1500m Jonathan Edemalm -99 4.16.65 Kalmar 15-08-22
3000m Jonathan Edemalm -99 9.21.80 Södertälje 15-07-29
5000m         
2000m hinder /91,4        
110m häck/91,4 Ali Mohsin -96 15.34 Stockholm 12-08-19
300m häck/84,0        
Höjd        
Stav        
Längd Noa Fridell -99 6.00 Göteborg 15-07-03
Tresteg        
Kula / 5,00kg Edvin Larsson -98 15.52 Västerås 14-08-03
Diskus / 1,50kg Edvin Larsson -98 43.51 Söderhamn 14-08-09
Slägga 5,0kg Edvin Larsson -98 57.18 Uppsala 14-07-06
Spjut / 700g Edvin Larsson -98 42.30 Järvsö 14-09-21
4x100m        
         
P15 Namn Resultat Ort Datum
80m Mose Hussein -00 9.89 Gävle 15-07-25
100m Ali Abdulkadir -95 11.44 Gävle 10-07-17
300m Abdi Aziz Warsame -95 36.21 Kil 10-08-15
800m Mose Hussein -00 2.09.78 Stockholm 15-08-02
2000m Evert Jonsson -03 6:11.95 Stockholm 18-07-17
1500m hinder /76,2  Evert Jonsson-03  4.51.85  Stockholm  18-07-16
100m häck/84,0 Sami Gassan -95 15.54 Uppsala 10-07-11
300m häck/76,2 Sami Gassan -95 42.08 Kil 10-08-13
Höjd Edvin Larsson -98 1.60 Eskilstuna 13-09-09
Stav Hayam Bassim -99 2.32 Järvsö 14-09-20
Längd Noa Fridell -99 5.88 Järvsö 14-09-20
Tresteg Noa Fridell -99 12.05 Järvsö 15-09-19
Kula / 4,00kg Edvin Larsson -98 15.42 Sollentuna 13-06-08
Diskus / 1,0kg Edvin Larsson -98 46.41 Eskilstuna 13-08-04
Slägga 4,0kg Edvin Larsson -98 53.66 Eskilstuna 13-08-04
Spjut / 600g Edvin Larsson -98 44.59 Sätra/Stockholm  13-05-04
4x100m        
3x800m        
Åttakamp        
         
P14        
80m        
200m        
600m        
1500m        
2000m Evert Jonsson -03 6.42.80 Gävle 17-07-15
1500m hinder/76,2 Evert Jonsson -03 5.08.61 Gävle 17-09-09
Diskus 1.0kg Evert Jonsson -03 21.91  Gävle 17-09-09
         
         
         
         
P13 Namn Resultat Ort Datum
80m Noa Fridell -99 11.32 Göteborg 12-07-07
200m        
600m Victor Hermansson -99 1:45.38 Eskilstuna 12-08-25
1500m  Senay Ukubay -02 5.35.89 Järvsö 15-09-20
60m häck /76,2        
Höjd Samuel Karlsson -00 1.50 Glanshammar 13-09-14
Stav Hayman Bassim -99 2.27 Järvsö 13-09-22
Längd/zon Samuel Karlsson -00 4.91 Eskilstuna 13-05-28
Tresteg/zon Samuel Karlsson -00 10.01 Eskilstuna 13-08-22
Kula / 3,00kg Edvin Larsson -98 12.00 Järvsö 11-09-24
Diskus / 600g Edvin Larsson -98 32.43 Eskilstuna 11-09-07
Slägga 3,0kg Edvin Larsson -98 30.91 Järvsö 11-09-25
Spjut / 400g Edvin Larsson -98 35.32 Västerås 11-08-07
4x80m        
3x600m        
Femkamp        
         
P12 Namn Resultat Ort Datum
60m Leon Hed -05 9.42 Eskilstuna 17-07-01
80m Noa Fridell -99 11.85 Nyköping 11-09-03
200m Noa Fridell -99 32.34 Göteborg 11-07-10
600m        
1500m         
60m häck /76,2 Leo Jönsson -98 11.36 Eskilstuna 10-05-27
Höjd Leon Hed -05 1,42 Eskilstuna 17-07-01
Stav        
Längd/zon Leo Jönsson -98 4.60 Eskilstuna 10-09-07
Tresteg/zon Noa Fridell -99 9.17 Järvsö 11-09-24
Kula / 3,00kg Mustafa Talal -03 8.90 Eskilstuna 15-07-04
Diskus / 600g Edvin Larsson -98 23.11 Eskilstuna 10-09-01
Slägga 3,0kg        
Spjut / 400g Leo Jönsson -98 22.31 Järvsö 10-09-19
4x80m        
3x600m        
Femkamp        
         
P11 Namn Resultat Ort Datum
60m Samuel Karlsson -00 9.02 Västerås 11-08-06
600m Marcus Jonsson -03 2:19.05 Eskilstuna 14-06-28
60m häck /76,2        
Höjd Jonathan Hiltula -01 1.25 Eskilstuna  12-05-14
Stav        
Längd/zon Samuel Karlsson -00 4.03 Järvsö 11-09-25
Tresteg/zon Samuel Karlsson -00 8.68 Järvsö 11-09-24
Kula / 2,00kg Mustafa Talal -03 10.13 Eskilstuna 14-06-28
Boll /300g Alfred Niemi -07 28,49 Eskilstuna 18-06-09
Spjut / 400g Elias Rigö -04 24.43 Eskilstuna 15-07-04
         
P10 Namn Resultat Ort Datum
60m Elias Rigö -04 8.84 Gävle 14-07-20
150m Elias Rigö -04 23.15 Gävle 14-07-20
200m Elias Rigö -04 30.65 Leksand 14-07-27
400m Elias Rigö -04 1:12.33 Eskilstuna 14-06-28
400m hinder Isak Aren -07 1:19.52 Leksand 17-07-23
600m Elias Rigö -04 1:58.56 Uppsala 14-07-06
50m häck Elias Rigö -04 8.97 Leksand 14-07-26
Höjd Samuel Karlsson -00 1.32 Eskilstuna 11-05-16
Längd/zon Isak Aren -07 4.48 Eskilstuna 17-07-01
Kula / 2,00kg Mustafa Talal -03 8.63 Gillberga/Eskilst 13-05-06
Diskus/600g Elias Rigö -04 17.21 Eskilstuna 14-09-03
Spjut / 400g Elias Rigö -04 22.50 Järvsö 14-09-20
Boll /300g Elias Rigö -04 32.51 Eskilstuna 14-08-25
         
P9 Namn Resultat Ort Datum
60m Elias Rigö -04 9.28 Leksand 13-07-28
200m Isak Aren -07 32.62 Leksand 16-07-23
         
400m Isak Aren -07 1:15.83 Leksand 16-07-23
600m Elias Rigö -04 2:12.00 Ärla 13-05-22
40m häck Elias Rigö -04 8.42 Leksand 13-07-28
Höjd Isak Aren -07 1.24 Eskilstuna 16-07-02
Längd/zon Elias Rigö -04 4.07 Leksand 13-07-28
Kula / 2,00kg Mustafa Talal -03 8.18 Eskilstuna 12-05-14
Boll /150g Elias Rigö -04 30.60 Ärla 13-05-22
         
P8 Namn Resultat Ort Datum
60m Elias Rigö -04 9.87 Södertälje 12-06-06
200m  Isak Aren -07 34.21 Eskilstuna 15-07-04
300m  Melker Israelsson-10  1.01.44  Karlstad 18-09-01 
400m Gustaf Eskilsson -04 1:29.73 Hässleholm 12-05-06
Höjd Isak Aren -07 1.03 Eskilstuna 15-07-04
Längd/zon Isak Aren -07 3.63 Västerås 15-08-01
Kula / 2,00kg Mustafa Talal -03 6.07 Järvsö 11-09-24
Boll /150g Zeid Ali Fathalla -03 24.27 Järvsö 11-09-25
         
P7 Namn Resultat Ort Datum
60m Melker Israelsson -10 10.65 Leksand 17-07-22
200m Melker Israelsson -10 37.36 Leksand 17-07-23
400m        
Höjd Eric Winblad -08 0.75 Eskilstuna 14-06-28
Längd/zon Neo Jansson -06 2.51 Eskilstuna 13-06-15
Kula / 2,00kg Neo Jansson -06 4.11 Eskilstuna 13-06-15
Boll /150g Neo Jansson -06 15.47 Flen 13-05-19
         
Kvinnor Namn Resultat Ort Datum
100m Nikita Burton -94 12.68 Gävle  11-07-23
200m Nikita Burton -94 25.47 Gävle 10-07-17
400m Nikita Burton -94 57.80 Gävle 10-07-17
800m Emilia Rydensjö-02 2:20.63 Göteborg/UV 18-06-29
1500m Johanna Mickels -02 5:02.32 Stockholm 17-06-11
3000m        
5000m Tsegay Fsiha -96 17:50.22

Gävle/J-USM

17-08-13
10000m Cecilia Allard -80 42:24.30 Södertälje 13-08-14
5 km, landsväg Celine Allard -01 19.45 Västerås 14-05-21
10 km landsväg Tsegay Fsiha -96 37.49 Stockholm 17-09-16
Kvartsmarathon Tsegay Fsiha -96 39.55 Katrineholm 17-08-09
Halvmarathon Tsegay Fsiha -96 1:24.12 Stockholm 17-09-09
Maraton Cecilia Forsberg 3:36.38 Stockholm 16-06-04
3000m hinder/76,2cm        
100m häck /84,0        
400m häck/76,2        
Höjd Amalia Modh -00 154 Gävle 15-07-26
Stav        
Längd Caroline Taxén 5.70 Gävle 12-07-21
Tresteg        
Kula / 4,0kg Louise Svensson -99 10.70 Eskilstuna 17-05-25
Diskus / 1,0kg Linnéa Holmstedt 29.39 Västerås 13-08-09
Slägga 4,0kg Amalia Modh -00 18.03 Eskilstuna 15-05-24
Spjut / 600g Anna-Karin Sörling -89 22.08 Eskilstuna 11-08-29
4x100m Emelie Strandberg -94 Emma Lindqvist -92 Isabella Mrak -91 Nikita Burton -94
    51.35 Eskilstuna 10-05-20
4x400m        
3x800m        
Svensk Stafett 1000m Emelie Strandberg -94 Emma Lindqvist -92 Isabella Mrak -91 Nikita Burton -94
    2:26.87 Eskilstuna 10-05-20
Sjukamp        
         
K22 Namn Resultat Ort Datum
100m        
200m        
400m        
800m        
1500m        
5000m Tsegay Fsiha -96  17.50.22  Gävle/J-USM  17-08-13
10000m        
10km Landsväg Tsegay Fsiha -96 37.21 Stockholm 17-10-08
Kvartsmaraton Tsegay Fsiha -96 39,55 Katrineholm 17-08-09
Halv Maraton Tsegay Fsiha -96 1:24.12 Stockholm 17-09-09
Maraton Cecilia Allard -80 3:36.38 Stockholm 16-06-04
2000m hinder/76,2cm        
100m häck /84,0        
400m häck/76,2        
Höjd        
Stav        
Längd Isabelle Mrak -91 5.01 Västerås 11-08-07
Tresteg        
Kula / 4,0kg        
Diskus / 1,0kg        
Slägga 4,0kg        
Spjut / 600g        
4x100m        
4x400m        
3x800m        
Sjukamp        
         
         
         
F19 Namn Resultat Ort Datum
100m        
200m        
400m        
800m        
1500m        
3000m        
10000m        
2000m hinder/76,2cm        
100m häck /84,0        
300m häck/76,2        
Höjd        
Stav        
Längd Caroline Taxén -94 5.70 Gävle 12-07-21
Tresteg        
Kula / 4,0kg  Louise Svensson -02  10.70  Eskilstuna  17-05-25
Diskus / 1,0kg        
Slägga 4,0kg        
Spjut / 600g        
4x100m        
4x400m        
3x800m        
Sjukamp        
         
F17 Namn Resultat Ort Datum
100m Nikita Burton -94 12.68 Gävle 11-07-23
200m Nikita Burton -94 25.44 Västerås 11-07-10
400m Nikita Burton -94 58.17 Eskilstuna 11-08-18
800m        
1500m        
2000m Alice Östvik -98 7:55.56 Örebro 14-07-29
3000m        
Halvmarathon Alice Östvik -98 1:36:34 Stockholm 15-05-09
1500m hinder/76,2cm        
100m häck /76,2        
300m häck/76,2        
Höjd        
Stav        
Längd        
Tresteg        
Kula / 3,0kg        
Diskus / 1,0kg Linnéa Holmstedt -96 29.39 Eskilstuna 13-08-09
Slägga 4,0kg        
Spjut / 600g        
4x100m        
4x400m        
3x800m        
Sjukamp        
         
F16 Namn Resultat Ort Datum
100m Louise Svensson -99 12.74 Göteborg 15-07-04
200m Nikita Burton -94 25.47 Gävle 10-07-17
400m Nikita Burton -94 57.80 Gävle 10-07-18
800m Emilia Rydensjö -02 2.19.16 Stockholm/USM  18-08-04
1500m        
2000m Alice Östvik -98 7.55.56 Örebro 14-07-29
3000m  Josefin Jonsson -02  11.18.77  Stockholm  18-08-03
Halvmarathon        
1500m hinder/76,2cm        
100m häck /76,2        
300m häck/76,2        
Höjd Louise Svensson -99 152 Leksand 15-07-25
Stav        
Längd  Sofia Bertilsson -02 5.02  Eskilstuna  18-06-09
Tresteg Tilda Lundström -99 8.95 Järvsö 15-09-20
Kula / 3,0kg Louise Svensson -99 13.37 Sollentuna 15-06-07
Diskus / 1,0kg        
Slägga 4,0kg        
Spjut / 600g Louise Svensson -99 42.99 Göteborg 15-07-03
4x100m        
4x400m        
3x800m        
Sjukamp        
         
F15 Namn Resultat Ort Datum
80m Louise Svensson -99 10.52 Stockholm 14-06-07
100m Nikita Burton -94 12.71 Göteborg  
300m Nikita Burton -94 40.73 Växjö 09-08-16
800m Johanna Mickels -02 2:21.13 Nyköping 17-08-19
1500m  Johanna Mickels -02 5.02.32 Stockholm                    17-06-11
2000m Johanna Mickels -02 6.49.58 Falun/USM                   17-08-11
1500m hinder /76,2        
80m häck/76,2        
300m häck/76,2        
5km Landsväg Johanna Mickels 19,28 Västerås 17-08-28
Halvmarathon Celine Allard-01 1.35.20 Kiel 16-02-27
Höjd Amalia Modh -00 154 Gävle 15-07-26
Stav        
Längd Sofia Bertilsson -02 5.04 Falun/USM 17-08-11
Tresteg        
Kula / 3,00kg Louise Svensson -99 12.42 Göteborg/VU 14-06-27
Diskus / 600g        
Slägga 3,0kg        
Spjut / 500g Louise Svensson -99 39.79 Eskilstuna 14-06-14
4x100m        
3x800m

Johanna Mickels -02 Elin Ekengren -02 Emilia Rydensjö -02

 7.18.30 Malmö -SM  17-05-28
Sexkamp        
         
F14 Namn Resultat Ort Datum
80m Emma Helander-03 11.17 Eskilstuna 17-06-17
100m Louise Svensson -99 13.39 Norrköping 13-08-17
300m Filippa Rydensjö -04 44.66 Västerås  18-07-29
800m Meja Larsson -04 2:27.82 Stockholm 18-09-15
2000m        
1500m Wilma Larsson -01 5:22.95 Stockholm 16-06-17
Kvartsmaraton Wilma Larsson -01 48.46 Eskilstuna  16-06-13
1500m hinder /76,2  Filippa Rydensjö -04  5.49.80 Mora  18-09-01
80m häck/76,2 Filippa Rydensjö -04 13.03 Stockholm 18-09-16
300m häck/76,2 Filippa Rydensjö -04 48.58 Västerås  18-07-28
Höjd Amalia Modh -00 1.48 Flen 14-05-18
Stav Felicia Karlson -03 2,13 Gävle  17-09-10
Längd Louise Svensson -99 5.10 Göteborg/U 13-06-28
Tresteg        
Kula / 3,00kg Louise Svensson -99 11.44 Glanshammar 13-09-14
Diskus / 750g Hanna Bertilsson -04 29.90 Stockholm 18-09-15
Slägga 3,0kg Felicia Karlsson -03 22,37 Gävle  17-09-10
Spjut / 400g Louise Svensson -99 38.54 Stockholm 13-08-24
4x100m        
3x800m        
Sexkamp        
         
F13 Namn Resultat Ort Datum
60m Matty Colley -04 8.45 Eskilstuna 17-06-17
80m Amalia Modh -00 12.04 Sollentuna 13-06-08
200m Matty Colley -04 28.08 Eskilstuna 17-06-17
400m Filippa Rydensjö -04 1:04.52 Eskilstuna 17-08-01
600m Filippa Rydensjö -04 1:45.43 Kvarnsveden 17-06-03
800m Celine Allard -01 2:39.40 Eskilstuna 14-09-03
1500m  Filippa Rydensjö -04 5:08.83 Eskilstuna 17-05-25
2000m Wilma Larsson -01 7:19.94 Stockholm 14-08-24
5 km, landsväg Celine Allard -01 19.45 Västerås 14-05-21
Kvartsmarathon Celine Allard -01 45.34 Eskilstuna 14-06-14
Halvmarathon Celine Allard -01 1.36.33 Kiel/Tyskland 14-02-14
60m häck /76,2        
Höjd Filippa Rydensjö -04 1.50 Nyköping 17-08-19
Stav Filippa Rydensjö -04  2.20 Katrineholm 17-08-20
Längd/zon Felicia  Karlsson -03 5.00 Eskilstuna 16-06-12
Tresteg/zon Filippa Rydensjö -04 10.19 Gävle 17-09-09
Kula / 2,00kg Felicia  Karlsson -03 10.86 Eskilstuna 16-06-12
Diskus / 600g Hanna Bertilsson -04  25.52 Gävle 17-09-10
Slägga 2,0kg Felicia  Karlsson -03 28.75 Järvsö 16-09-18
Spjut / 400g Filippa Rydensjö -04 20.53 Kvarnsveden 17-06-03
4x80m        
3x600m        
Femkamp        
         
F12 Namn Resultat Ort Datum
60m Felicia Karlsson -03 8.67 Stockholm 15-08-02
80m Zanna Karvele -01 12.73 Järvsö 13-09-22
200m Felicia Karlsson -03 29.76 Göteborg 15-07-05
400m Celine Allard -01 1:14.80 Örebro 13-06-19
600m Tilda Lundström-99 1:50.65 Stockholm /S 11-06-30
800m Celine Allard -01 2:43.75 Täby 13-08-31
1500m  Celine Allard -01 5:26.80 Järvsö 13-09-22
2000m Celine Allard -01 7:33.51 Stockholm /S 13-08-14
3000m        
5 km, landsväg Celine Allard -01 19.48 Örebro 13-10-12
Kvartsmarathon  Celine Allard -01 47.12 Eskilstuna 13-06-15
60m häck /76,2        
Höjd Zanna Karvele -01 1.39 Järvsö 13-09-21
Stav        
Längd/zon Felicia Karlsson -03 4.61 Göteborg 15-07-05
Tresteg/zon Felicia Karlsson -03 9.29 Järvsö 15-09-20
Kula / 2,00kg Felicia Karlsson -03 9.59 Göteborg 15-07-03
Diskus / 600g Felicia Karlsson -03 19.21 Järvsö 15-09-19
Slägga 2,0kg        
Spjut / 400g Felicia Karlsson -03 21.87 Katrineholm 15-05-31
4x80m        
3x600m        
Femkamp        
         
F11 Namn Resultat Ort Datum
60m Felicia Karlsson -03 8.87 Gävle 14-07-20
150m Felicia Karlsson -03 21.84 Gävle 14-07-20
600m Foos Anis -06 2:04.16 Eskilstuna 17-06-17
60m häck /76,2 Felicia Karlsson -03 12.33 Gävle 14-07-19
Höjd Felicia Karlsson -03 1.28 Gävle 14-07-19
Stav        
Längd/zon Felicia Karlsson -03 4.56 Västerås 14-08-03
Kula / 2,00kg Felicia Karlsson -03 9.40 Västerås 14-08-02
Boll /300g Felicia Karlsson -03 23.96 Västerås 14-08-03
Spjut / 400g Felicia Karlsson -03 23.45 Järvsö 14-09-20
         
F10 Namn Resultat Ort Datum
60m Felicia Karlsson -03 9.17 Norrköping 13-08-17
200m Felicia Karlsson -03 31.78 Norrköping 13-08-18
400m Matilda Israelsson -08 1:15.92 Karlstad 18-09-02
600m Felicia Karlsson -03 2:22.09 Eskilstuna 13-09-04
40m häck Matilda Israelsson -08 7.75 Karlstad 18-09-02
60m häck        
Höjd Felicia Karlsson -03 1.24 Eskilstuna 13-08-22
Längd/zon Matilda Israelsson -08 4.13 Ludvika 18-06-06
Kula / 2,00kg Felicia Karlsson -03 8.03 Järvsö 13-09-22
Boll /300g Felicia Karlsson -03 27.59 Eskilstuna 13-08-28
         
F9 Namn Resultat Ort Datum
60m Matilda Israelsson -08 9.64 Stockholm 17-05-20
200m Matilda Israelsson -08  33.22  Stockholm 17-05-20
400m Stina Östholm -09 1:18.26 Stockholm 18-09-08
600m Midea Allard -08 2:03.44 Västerås 17-08-05
2000m Midea Allard -08 8.27.91 Eskilstuna 17-06-26
40m häck (50cm) Matilda Israelsson -08 9.23 Leksand 17-07-23
60m häck (50cm) Midea Allard -08 13.03 Glanshammar 17-05-13
400m hinder Midea Allard -08 1:24.54 Leksand 17-07-23
600m hinder Midea Allard-08 2.18,25 Stockholm 17-08-26
800m hinder Midea Allard -08 3.15,88 Leksand 17-07-23
5km Landsväg Midea Allard -08 21,28 Västerås 17-08-28
10km Landsväg Midea Allard -08 44,58 Göteborg 17-12-31
Höjd Midea Allard -08 1.27 Öland 17-07-16
Längd/zon Matilda Israelsson -08 3.83 Leksand 17-07-22
Kula / 2,00kg Midea Allard -08 6.93 Ludvika 17-06-06
Boll /150g Vendela Dekreon -09  30.00 Norrköping 18-08-18
Boll/300g Vendela Dekreon -09 24.91 Eksjö 18-07-07
Spjut 400g Midea Allard -08 17.06 Öland 17-07-16
Nerfboll  Midea Allard -08 28,41 Stockholm  17-08-26
Diskus /600g Vendela Dekreon -08 11.90 Stockholm 18-09-23
Mjukslägga /500g Vendela Dekreon -08 19.23 Stockholm 18-09-23
         
F8 Namn Resultat Ort Datum
60m Felicia Karlsson -03 10.01 Järvsö 11-09-24
200m Matilda Israelsson -08 36.13 Eskilstuna 16-07-02
300m Stina Östholm -09 58.00 Kil 17-08-19
400m Stina Östholm -09 1:22,38 Stockholm 17-09-09
600m Midea Allard -08 2:12.65 Järvsö 16-09-17
800m Midea Allard -08 3:12.74 Bålsta 16-09-10
1500m Midea Allard -08 6:01.08 Järvsö 16-09-18
40m häck (50cm) Stina Östholm -09 8.90 Kil 17-08-19
400m hinder Midea Allard -08 1.28.97 Leksand 16-07-24
Kvartsmaraton Midea Allard -08 49.41 Eskilstuna 16-06-16
10 km, landsväg Midea Allard -08 45.48 Kiel 16-02-27
Höjd Midea Allard -08 1.16 Bålsta 16-09-10
Längd/zon Felicia Karlsson -03 3.53 Järvsö 11-09-24
Kula / 2,00kg Midea Allard -08 5.46 Järvsö 16-09-17
Boll/150g Vendela Dekreon -09 23.42 Västerås 17-08-06
Boll/300g Vendela Dekreon -09 19.31 Bålsta 17-09-09
Nerfboll/spjut Midea Allard -08 25.65 Leksand 16-07-24
Spjut /400g Midea Allard -08 14.00 Eskilstuna 16-07-02
Diskus 600g Vendela Dekreon -09 9,10  Stockholm                   17-09-17
Slägga 0,5kg Vendela Dekreon -09 10,87 Stockholm                   17-09-17
         
F7 Namn Resultat Ort Datum
60m Midea Allard -08 11.35 Leksand 15-07-25
200m Midea Allard -08 40.19 Leksand 15-07-26
300m Midea Allard -08 1.01.88 Kil 15-08-02
400m Midea Allard -08 1.27.31 Lidingö 15-08-16
400 hinder Midea Allard -08 1.34.62 Leksand 15-07-26
600m Midea Allard -08 2.24.75 Järvsö 15-09-19
1500m Midea Allard -08 6.30.12 Järvsö 15-09-20
5 km, landsväg Midea Allard -08 24.02 Örebro  15-10-10
10 km, landsväg Midea Allard -08 47.58 Göteborg 15-12-31
40m häck, 50 cm Midea Allard -08 10.76 Kil 15-08-01
40m häck, 55 cm Midea Allard -08 10.69 Järvsö 15-09-20
Höjd Midea Allard -08 0.97 Eskilstuna 15-07-04
Längd/zon Midea Allard -08 3.00 Köping 15-06-14
Kula / 2,00kg Midea Allard -08 4.98 Järvsö 15-09-19
Boll / 150g Midea Allard -08 19.63 Kil 15-08-01
Boll / 300g Midea Allard -08 14.89 Eskilstuna 15-07-04
Spjut (400g) Midea Allard -08 12.93 Kil 15-08-01
Uppdaterad: 05 AUG 2018 12:28 Skribent: Mikael Aren
Epost: Adressen Gömd

Postadress:
Eskilstuna FI - Friidrott
Eskilsson, Ärsta Sörgård
63353 Eskilstuna

Kontakt:
Tel: 0723322718
E-post: This is a mailto link

Se all info

Sparbanksstiftelsen Rekarne 

 

   

 

 

 

 

 

 

 

 

   volvo_fb

  Sverige pa fotter - Eskilstuna Friidrott

 munktell-traning-halsa

Atea

Front - Eskilstuna

 

Folktandvården Sörmland

ÄC-konsult AB

Vilsta Sporthotell i Eskilstuna

PEAB

 Sigillet AB

 victoriapark

 

Klara Fastigheter